Marcin Wyrostek – MUSIC & DANCE SHOW

Marcin_WyrostekWirtuoz akordeonu, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Wykładowca macierzystej uczelni, laureat międzynarodowych konkursów akordeonowych. Zdobywca potrójnej platynowej płyty. Zwycięzca polskiej edycji programu Mam Talent TVN.

 

Podczas IV edycji konferencji „Nowoczesny Dyrektor” Marcin Wyrostek zaprezentuje projekt

MUSIC & DANCE SHOW – ZAPRASZAMY!

 

Zaprezentowane zostanie połączenie muzyki Tango Corazone i Coloriage oraz pełnych dramaturgii choreografii tanecznych. Koncert będzie miał charakter musicalowy. Wzbogacenie muzyki tańcem wydało się artystom naturalnym krokiem w kierunku spotęgowania klimatu ich występów, a współpraca z profesjonalnymi tancerzami i choreografami m.in.: Anią Głogowską, Janem Klimentem i Tomaszem Barańskim pozwoliła na nowo odkryć ich muzykę.

O Marcinie Wyrostku

Jest laureatem ponad 30 konkursów akordeonowych (w kraju i za granicą), w tym w Detroit (USA) 2005 r., Esztergom (Węgry) 2003 r., Dunajska Streda (Słowacja) 2003 r., Reinach (Szwajcaria) 2003 r. Był także stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku akademickim 2004/2005.

Jest założycielem projektów: TANGO CORAZON oraz COLORIAGE. Nagrał trzy autorskie płyty, za które otrzymał m.in. potrójną platynę oraz nominację do nagrody Fryderyki 2010 r. za płytę „Magia del Tango” oraz podwójną platynową płytę za najnowszy krążek „Coloriage” w 2012 r.

Koncertował na największych polskich scenach muzycznych, m.in. na 50-leciu festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Festiwalach: Sopot TOPtrendy, Transatlantyk, Warszawa Singera. Miał okazję koncertować z gwiazdami polskiej sceny muzycznej – Kayah, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Adam Sztaba, Orkiestra AUKSO. Jednym z najbardziej ekscytujących wyzwań muzycznych był wspólny występ z Bobbym MCFerrinem w 2010 r.

Wykonuje muzykę klasyczną, jazzową i ethno-folk. Kluczowym elementem jego tożsamości muzycznej jest improwizacja.

Marcin Wyrostek - Dance and Music Show Marcin Wyrostek - Dance and Music Show Marcin Wyrostek - Dance and Music Show

Zdjęcia: Marek Kołodziej i Mateusz Nasternak
Materiały pochodzą ze strony www.wyrostek.com.pl